695 356 595

Mezoterapia mikroigłowa – na czym polega i jakie daje efekty?

Mezoterapia mikroigłowa - na czym polega i jakie daje efekty?

Każda kobieta chciałaby cieszyć się jędrną i zdrową skórą przez długie lata. Upływ czasu jest jednak nieubłagany, ale jest to w zupełności normalne, że zaczynają pojawiać się na naszej skórze zmarszczki, niedoskonałości i przebarwienia. Możemy temu zapobiec, chociażby decydując się na zabieg, jakim jest mezoterapia mikroigłowa. Na czym ona polega i jakie daje efekty? Dowiedz się!

Mezoterapia mikroigłowa – na czym polega?

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, który w dużej mierze polega na śródskórnych iniekcjach aktywnych substancji. Mezoterapia zapobiega starzeniu się skóry, poprawia również mikrokrążenie krwi oraz elastyczność. Polega na pobudzeniu komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny, dlatego też może być to jeden z pierwszych zabiegów, który ma na celu poprawę wyglądu skóry, jej kondycji i witalizacji. Czasem zabieg ten stosuje się jako uzupełnienie do stosowania zabiegów wypełniających oraz laserów.

Jakie efekty uzyskujemy po tym zabiegu?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej niesie za sobą wiele korzyści. Zanim jednak się go podejmiemy, powinniśmy zdecydować się na profesjonalną firmę, taką jak np. Ambasada Piękna Salon Mody i Urody & Spa Bożena Klos, której specjalizacją jest m.in. mezoterapia mikroigłowa. Będziemy mieć wówczas pewność, że wszystko zostanie profesjonalnie i bezpiecznie wykonane. Zabieg ten ma za zadanie spowodować tzw. mikrouszkodzenie naskórka, które jest naturalne i daje informację, że organizm właśnie wytwarza nowy kolagen. Efekty pojawiają się bardzo szybko przy jednoczesnym długofalowym działaniu, efekt pogłębia się przez kilka miesięcy od zakończenia serii zabiegów. Do efektów jakie możemy uzyskać w wyniku tego zabiegu zaliczamy: szybką poprawę jędrności i elastyczności skóry, stymulację produkcji kolagenu i elastyny, rozjaśnienie przebarwień, redukcję blizn i rozstępów, zmniejszenie rozszerzonych porów, głębokie nawilżenie skóry, poprawę owalu twarzy oraz napięcie zwiotczałej skóry szyi.

Czy zabieg jest bolesny?

To, czy zabieg będzie bolał, zależy od głębokości działania oraz osobistych odczuć związanych z przeżywaniem bólu. Każdy człowiek jest inny. Zakres działania igieł to od 0,25mm do 2,5mm głębokości. Najczęściej jest tak, że do 1,5mm nie odczuwa się żadnego dyskomfortu, a jedynie lekkie ukłucia. Wrażliwym osobom poleca się zainwestowanie w specjalny, znieczulający krem z lidokainą, który niweluje negatywne skutki i zabieg przestaje być niekomfortowy. Nie da się zatem jednoznacznie stwierdzić, czy zabieg ten jest bolesny czy nie. Jest to kwestia indywidualna, zatem nie możemy zaczynać od 2,5mm głębokości, tylko jeśli już – stopniowo to zwiększać.

Opracowanie:
Ambasada Piękna Salon Mody i Urody & Spa Bożena Klos
Rybnik, Dąbrówki 3B
ambasadapiekna.ehost.pl